Wyświetlono rezultaty 1-10 z 15538.
img
Wyrównanie rachunków

Gettin' Square

Wychodzący na wolność były kryminalista chce zacząć uczciwe życie od początku. Wyrównanie rachunków to opowieść o nowym początku i o próbie wyjścia na prostą. Tego właśnie chce Barry Wirth (w tej roli Sam Worthington znany z The Great Raid i Dirty Deeds), który niedawno skończył odsiadywać wyrok. Już wkrótce on, jego przyjaciel Johnny; Spitieri oraz były gangster Dalba- obecnie szanowany restaurator; zrozumieją, że zostało do wyrównania kilka starych i nowych porachunków. Wyjście na prostą okaże się jednak trudniejsze niż sądzili. Zaloguj się aby dodać recenzję.

img
Zabójcze zlecenie

Contract Killers

Płatna zabójczyni chce skończyć pracę dla CIA. Władze wrabiają ją w morderstwo i zabijają męża. Jane to pracująca dla CIA płatna zabójczyni, która postanawia skończyć z zawodem i rozpocząć normalne życie u boku męża. Władze, którym podlega, nie chcą jednak dopuścić do tej sytuacji. Zabijają jej ukochanego, a ją samą wrabiają w jego śmierć. Ścigana przez policję, FBI i dawnych pracodawców Jane jest zmuszona powrócić do profesji, z którą chciała zerwać, by móc zemścić się na ludziach odpowiedzialnych za intrygę. Zaloguj się aby dodać recenzję.

img

Keanu Reeves pyta największe gwiazdy kina o to jak będzie rozwijała się kinematografia, bada jej historię i organizację pracy cyfrowej jak i fotochemicznej. Zadaje specjalistom pytania m.in. czy to już koniec kina niecyfrowego, czy też w jaki sposób będzie ono się rozwijać. Zaloguj się aby dodać recenzję.

img
Wzgórze królików

Watership Down

Film ten jest ekranizacją bestsellerowej powieści Richarda Adamsa. Bajka ta adresowana jest zarówno do starszych dzieci, jak i do dorosłych. Opowieść ta jest o grupie królików stojących w krytycznej sytuacji podjęcia decyzji o opuszczeniu swego dotychczasowego miejsca zamieszkania. Pozostanie w tej kolonii do końca oznacza zagładę przez człowieka i jego maszyn. Ucieczka niesie za sobą tułaczkę przez wrogi i nieznany świat, lecz może przynieść nadzieje na znalezienie nowego bardziej bezpiecznej osady. Zaloguj się aby dodać recenzję.

img
Zorza polarna

Aurora Borealis

Akcja filmu toczy się którejś zimy XXI wieku w Minnesocie. Duncan jest zdesperowanym dwudziestokilkulatkiem, który nie może pogodzić się ze śmiercią swojego ojca. Na dodatek właśnie stracił kolejną pracę. Dorabia sobie wynajmując bratu własne mieszkanie, by ten mógł ukrywać swoje romantyczne schadzki przed swoją rodziną. Pewnego dnia Duncan otrzymuje propozycję pracy w apartamentowcu, w którym mieszka jego chory na Alzheimera dziadek wraz z żoną. Chłopak postanawia ją przyjąć. Dzięki temu spędza więcej czasu z członkami swojej rodziny oraz poznaje Kate, dziewczynę, która pomaga w opiece nad jego dziadkiem. Oboje szybko zakochują się w sobie. Jednak wraz z rozwojem wydarzeń, Duncan musi podejmować coraz ważniejsze decyzje, które wpłyną nie tylko na jego życie, ale również na życie jego bliskich. Zaloguj się aby dodać recenzję.

img
Wymarzony kawaler

Making Mr. Right

Hallie (Christina Cox), redaktorka nowojorskiego magazynu, ma za zadanie wyłonić dziesięciu najbardziej pożądanych kawalerów. Zakłada się ze swoją przyjaciółką (Jocelyne Loewen), że sama wykreuje, ze zwykłego faceta ściągniętego prosto z ulicy, zwycięzcę. Stawką jest 1000 dolarów. Znajdują zarabiającego na ulicy mężczyznę imieniem Eddie (Dean Cain), który wygląda jak włóczęga. Przyjaciółki zabierają go do domu Hallie. Myją go, zabierają do fryzjera, kosmetyczki i kupują drogą, modną garderobę. Hallie uczy Eddiego savoir-vivre'u i etykiety, zmienia go w mężczyznę przyciągającego uwagę, umiejącego rozmawiać i zachować się w dobrym towarzystwie. Budzi on zachwyt znajomych Hallie, a z czasem i samej Hallie. Zaloguj się aby dodać recenzję.

img
Zanim powiesz "Tak!"

Before You Say 'I Do'

Jane (Jennifer Westfeldt), która niedawno się rozwiodła, nie wierzy w powodzenie nowego związku z Georgem (David Sutcliffe). George podłamany tym, że Jane nie chce wyjść za niego za mąż, żałuje, iż nie poznał jej wcześniej, zanim wyszła za mąż za Douga (Jeff Roop). Wtedy to George niespodziewanie ulega wypadkowi samochodowemu. Gdy wybudza się ze śpiączki, ku własnemu zdziwieniu stwierdza, że cofnął się w czasie o 10 lat, a Jane właśnie przygotowuje się do ślubu z Dougiem. Zaloguj się aby dodać recenzję.

img
Zwiąż mnie

¡Átame!

Ricky nie może pogodzić się z odrzuceniem przez ukochaną. Więzi kobietę w jej własnym domu. Zaloguj się aby dodać recenzję.

img
Wyspa strachu

Fear Island

Grupka studentów po imprezowej nocy zostaje uwięziona na tajemniczej wyspie. Pięciu studentów, podczas przerwy wiosennej, spotyka się w chacie na opuszczonej wyspie. Po nocy pełnej alkoholu, studenci znajdują martwego dozorcę, a jedyna łódka znika. Zostawieni bez pomocy, mogą stać się ofiarą mordercy, który prawdopodobnie mści się za coś, co chłopcy popełnili. Studenci muszę przeciwstawić się mordercy, albo zginą jeden po drugim. Zaloguj się aby dodać recenzję.

img

Mona i Marilyn są koleżankami, które poznały się na zajęciach z tańca brzucha. Pewnego dnia Mona wyznaje przyjaciółce, że mogła przyczynić się do śmierci swojej teściowej, gdyż najprawdopodobniej podała jej złą dawkę leku. Po tym wyznaniu więź między dziewczynami staje się jeszcze mocniejsza. Zaloguj się aby dodać recenzję.

Filmy

img
Rzeczpospolita babska

Rzeczpospolita babska

Wiosna 1945 roku. Na Ziemie Odzyskane przyjeżdża grupa zdemobilizowanych młodych kobiet. Dziewczyny wciąż chodzą w mundurach i zachowują wojskową hierarchię. Pod wodzą porucznik Krystyny chcą założyć wspólne gospodarstwo. Niestety, o ten sam folwark ubiega się grupa zdemobilizowanych mężczyzn. Obie strony poprzysięgają wzajemną wrogość, by wkrótce ogłosić zawieszenie broni. Zaloguj się aby dodać recenzję.

0 0
img
Walet pikowy

Walet pikowy

Głównym bohaterem "Waleta..." jest Wacław Kawanias - kasjer bankowy, który przed laty zakochał się w pięknej Melanii. Dziewczyna jednak woli oficera huzarów, karciarza i hulakę o wiele mówiącym pseudonimie "Walet pikowy". Rozgoryczony Kawanias postanawia odseparować się od świata i przyjąć posadę latarnika. Przez następne lata jedynym urozmaiceniem jego samotnej egzystencji jest studiowanie podręczników kryminologii. Dziwnym zrządzeniem losu pewnego dnia w jego latarni pojawia się inspektor Marac, bezskutecznie tropiący Testona - "przestępcę nad przestępcami". Niegdysiejszy kasjer bankowy proponuje inspektorowi czasową zamianę profesji. Zostawia Maraca w latarni, a sam postanawia sprawdzić swą teoretyczną wiedzę kryminologiczną w praktyce. Zaloguj się aby dodać recenzję.

3 0
img
Rzeczpospolita babska

Rzeczpospolita babska

Komedia obyczajowa o perypetiach grupy zdemobilizowanych żołnierek Dywizji Kościuszkowskiej, osiadających tuż po wojnie w majątku "Sarmatka" i składających "śluby panieńskie", których nie dadzą im dotrzymać dziarscy sąsiedzi. Rok 1945 na Ziemiach Zachodnich. W dawnym majątku osiedlają się dziewczęta z Dywizji im. Tadeusza Kościuszki. Choć są już w cywilu, porucznik Krystyna utrzymuje nadal rygor wojskowy. Dziewczęta postanawiają przez pół roku nie interesować się płcią odmienną. Jest to trudne, bo nie opodal osiedlili się byli wojskowi . . . Film kończą huczne uroczystości ślubne, a zapewne i nieprzejednana porucznik Krystyna połączy się węzłem małżeńskim z kapitanem Staszkiem. Zaloguj się aby dodać recenzję.

9 0
img

Ekranizacja powieści Marii Dąbrowskiej. Saga rodzinna, dwóch pokoleń rodziny Niechciców, ukazanie na tle przemian, społeczeństwa polskiego w latach 1865-1914. Podczas ucieczki z zajętego przez Niemców i płonącego Kalińca (I Wojna światowa) Barbara wspomina swoje życie...Nie spełniona miłość do Józefa Tolibowskiego, małżeństwo z Bogumiłem, człowiekiem pełnym energii, gospodarnym, ale nie obytym towarzysko; trudy budowania wspólnego życia w Serbinowie, dużym majątku, którym mąż administrował; śmierć pierwszego dziecka, narodziny następnych; kłopoty z wychowaniem syna Tomasza; opuszczenie męża; romanse z Bogumiłem; sprzedaż Serbinowa; chorobę i śmierć Bogumiła. Zaloguj się aby dodać recenzję.

2 0
img
Klątwa doliny węży

Klątwa doliny węży

Komandos Bernard Traven (Roman Wilhelmi) zgłasza się do sinologa, profesora Sorbony Jana Tarnasa (Krzysztof Kolberger), z prośbą o rozszyfrowanie tajskiego manuskryptu, który wpadł w jego ręce, gdy został zestrzelony na pograniczu laotańsko-wietnamskim i szukał schronienia w buddyjskiej świątyni. Manuskrypt ujawnia mapę, tekst zaś mówi o jakimś ukrytym środku, dającym władzę nad światem. Tarnas i Traven lecą do Wietnamu, by odnaleźć Dolinę Węży, a towarzyszy im dziennikarka Christine Jaubert (Ewa Sałacka), działająca z ramienia korporacji naukowo-badawczej, związanej z kontrwywiadem, o czym mężczyźni nie wiedzą. Docierają do komnaty z grobowcem "przybysza z innej planety" i zabierają amforę z tajemniczą a niebezpieczną substancją. Zaloguj się aby dodać recenzję.

1 0
img
Gdzie jest generał...

Gdzie jest generał...

Wiosna 1945 roku. Orzeszko, żołnierz Ludowego Wojska Polskiego, uważany za ostatnią ofermę, samowolnie opuszcza oddział i udaje się na penetrację magnackiej rezydencji. Snując się po komnatach, zostaje zatrzymany przez dziewczynę w mundurze sojuszniczego wojska, która pilnuje piwnic wypełnionych beczkami z winem. Marusia, urocza służbistka, pryncypialnie traktuje intruza i przeciwstawia się kosztowaniu "wojennej zdobyczy". Niespodziewanie sielankowa sytuacja zmienia się w niebezpieczną: na zamkowy dziedziniec zajeżdża cofająca się doborowa jednostka niemiecka i sztab generała Falkenberga. Para sojuszników zaciera ślady swojej bytności i ukrywa się w piwnicy. Żądny bohaterskiego czynu Orzeszko postanawia okupić swą "samowolkę" wzięciem do niewoli generała. Niestety jeniec jest w cywilu, Orzeszko więc wraz z Marusią poszukują generalskiego munduru, z czego korzysta generał i ucieka. Kompletnie pijanego Niemca odnajduje przy beczce oddział Kaziuka wysłany na poszukiwanie zbiega. Mundur połączony z właścicielem szczęśliwie kończą przygodę szeregowca Orzeszki. Zaloguj się aby dodać recenzję.

2 0
img
Wierna rzeka

Wierna rzeka

Wzruszająca "klechda domowa" Stefana Żeromskiego o tragicznych losach bohaterów powstania styczniowego wydawała się wymarzonym tworzywem dla filmowców. W praktyce okazało się, że materiał literacki niełatwo poddaje się adaptacji. Pierwsza ekranizacja powieści, dokonana w 1922 roku przez Edwarda Puchalskiego według scenariusza Andrzeja Struga, spotkała się z druzgocącą krytyką. Druga - film Leonarda Buczkowskiego z 1936 roku na podstawie scenariusza Anatola Sterna, również nie była entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów, którzy zarzucali realizatorom schlebianie "niskim" gustom publiczności. Zaloguj się aby dodać recenzję.

6 0
img
Zazdrość i medycyna

Zazdrość i medycyna

Górskie uzdrowisko, lata 30. ubiegłego wieku. Zamożny fabrykant Widmar dowiaduje się przypadkiem o romansie żony, Rebeki, z doktorem Tamtenem. Mąż rozpoczyna prywatne śledztwo, docierając do asystenta doktora i krawca Golda, który informuje o ich schadzkach w pobliskiej garsonierze. Razem organizują zasadzkę na kochanków. Jednak zbieg okoliczności powoduje, że Widmar nie może potwierdzić podejrzeń, a czułe zapewnienia Rebeki każą mu uwierzyć w jej niewinność. Zaloguj się aby dodać recenzję.

0 0
img
Nie zaznasz spokoju

Nie zaznasz spokoju

Tolek właśnie opuścił więzienie. Nie zamierza jednak prowadzić uczciwego życia. Razem ze swoją bandą planuje skok. Chce też zemścić się na swojej byłej dziewczynie, która zdradziła go z kolegą z gangu, Gnatem. Zaloguj się aby dodać recenzję.

4 0
img
Hubal

Hubal

Bohaterska a zarazem tragiczna historia legendarnego majora Hubala i jego oddziału - ostatniego oddziału Wojska Polskiego, który nie złożył broni po klęsce wrześniowej stając się pierwszym oddziałem partyzanckim II wojny światowej. Zaloguj się aby dodać recenzję.

5 0
img
Westerplatte

Westerplatte

Westerplatte, 31 sierpnia 1939 roku, ostatni dzień i ostatnia noc przed wybuchem wojny. Stanowiska ogniowe są w pogotowiu bojowym, ponieważ w porcie cumuje niemiecki pancernik Schlezwig Holstein, który przybył z kurtuazyjną wizytą. Rankiem 1 września pod murem wartowni eksploduje niemiecka mina. Rozpoczyna się nierówna walka. Zgodnie z założeniami polska składnica amunicyjna ma bronić się dwanaście godzin. Zaloguj się aby dodać recenzję.

13 0
img
Walkower

Walkower

Kontynuacja "Rysopisu" - doskonałego debiutu Jerzego Skolimowskiego. Na tle groteskowo ukazanej rzeczywistości socjalistycznej Polski lat 60-tych reżyser [i jednocześnie odtwórca głównej roli] ukazuje rozterki duchowe 30-letniego mężczyzny, który nie umie dojrzeć do wyzwań stawianych mu przez los. Zaloguj się aby dodać recenzję.

4 0
img
Placówka

Placówka

Adaptacja powieści Bolesława Prusa; przywiązany do ojcowizny chłop przeciwstawia się rugowaniu ludności polskiej przez niemieckich kolonizatorów. Na wzgórzu otoczonym topolami stoi chałupa Ślimaka. W domu gospodarna żona, dwóch synów, parobek i dziewczyna do posługi. Dostatek objawia się pewnością i dobrym samopoczuciem żony oraz pełnym godności zachowaniem gospodarza. Ślimak nie jest lubiany we wsi. Chłopi na czele z sołtysem obwiniają go o nieuczciwe dorobienie się majątku na handlu z Żydami i Niemcami. Ślimak nie zważa na obmowy i zabiega o powiększenie swego dobra. Zamierza wydzierżawić od dziedzica łąkę. Pan proponuje mu kupno, jednak bez wiedzy żony chłop nie podejmie takiej decyzji. Zaloguj się aby dodać recenzję.

1 0
img
Dzień oczyszczenia

Dzień oczyszczenia

Dzieje zdziesiątkowanego oddziału AK, stykającego się z radzieckim oddziałem partyzanckim; po przezwyciężeniu dawnych uprzedzeń i konfliktów jednoczą się we wspólnej walce. Lato 1944 roku. Zetknięcie się w regionie sądeckim dwóch oddziałów partyzanckich - akowskiego i radzieckiego. Rosjanie proponują współdziałanie, ale major Dziadek odmawia. Nie zmieni swego stanowiska nawet wtedy, kiedy oddział radziecki dostaje się pod silny ostrzał niemiecki. Zaloguj się aby dodać recenzję.

1 0
img
Pasażerka

Passenger

Ostatni film Munka. Po jego śmierci w trakcie kręcenia filmu, jego współpracownicy dokończyli obraz nie dokręcając ani jednej sceny i dodając komentarze, czytane na tle szeregu nieruchomych fotografii. Film o dwóch młodych kobietach z obozu koncentracyjnego - jedna jest samotną Niemką i ma władzę, druga jest Polką, władzy nie ma, jest więźniarka, ale ma faceta, który ją kocha. Film dostał nagrody w Cannes i na festiwalu w Wenecji w 1964. Zaloguj się aby dodać recenzję.

6 0
img
Wolne miasto

Wolne miasto

Kronikalna, wsparta zdjęciami archiwalnymi relacja z przebiegu bohaterskiej obrony Poczty Polskiej w Gdańsku w roku 1939. Wolne Miasto Gdańsk tuż przed wybuchem wojny. Napięta atmosfera, szykany i prześladowania Polaków przez hitlerowców. 1 IX pocztowcy polscy chwytają za broń. W czasie pierwszego niemieckiego ataku ginie Konrad, dowódca obrony poczty przysłany z Warszawy. Walczą wszyscy - i stary listonosz i zakochana w swym chłopcu młoda telegrafistka. Wierzą, że nadejdzie pomoc. Niemcy, po nieudanych atakach, wprowadzają do walki artylerię, wozy pancerne, miotacze ognia... Zaloguj się aby dodać recenzję.

2 0
img
Ranny w lesie

Ranny w lesie

Oddział partyzancki pod osłoną nocy wycofuje się z niemieckiego okrążenia. Młody kapral Koral otrzymuje rozkaz przedarcia się z rannymi - nieprzytomnym porucznikiem Brzozą i Jastrzębiem. Towarzyszą mu także Maciek, Sierota i Wiatrak. Ich celem jest dotarcie do określonego miejsca, gdzie ma czekać transport i lekarz. Tymczasem Niemcy pacyfikują teren wokół ich schronienia, a nikt nie przybywa na umówione spotkanie. "Ballada partyzancka" o leśnym oddziale, pokazująca trudny dla młodego człowieka okres uczenia się odwagi i odpowiedzialności Zaloguj się aby dodać recenzję.

3 0
img
Przeznaczenie

Przeznaczenie

"Przeznaczenie" to biograficzny film o Kazimierzu Przerwie-Tetmajerze, czołowej postaci polskiego modernizmu, twórcy znanych erotyków i tomu opowiadań "Na skalnym Podhalu". Poeta żył 75 lat, ale w historii literatury zazwyczaj przemilczane jest ostatnie trzydzieści lat jego życia. W tym czasie bowiem Tetmajer cierpiał na postępującą chorobę psychiczną, będącą wynikiem zarażenia syfilisem. Jacek Koprowicz przedstawił w swoim filmie całe życie poety. Zaloguj się aby dodać recenzję.

3 0
img
Przygoda noworoczna

Przygoda noworoczna

Głównymi bohaterami filmu Stanisława Wohla (1912-85) jest para zakochanych, Krystyna i Adam, którzy dostają ofertę wspólnego spędzenia nocy sylwestrowej w wolnym mieszkaniu znajomego. Nadzieja na intymne spotkanie we dwoje szybko jednak pryska. Młodzi zostają wbrew swej woli wciągnięci w problemy obcych ludzi, sfrustrowanych, pozbawionych złudzeń, czasem cynicznych. Zaloguj się aby dodać recenzję.

4 0
img
Tylko umarły odpowie

Tylko umarły odpowie

Kapitan Wójcik prowadzi śledztwo w sprawie zamordowania kasjera zakładów PROTON, którego zwłoki zostały znalezione w kasie pancernej. Nie zrabowano pieniędzy jak również nie znaleziono żadnych wrogów kasjera. Zaloguj się aby dodać recenzję.

8 0
img
Don Gabriel

Don Gabriel

Akcja filmu rozpoczyna się 31 sierpnia 1939 roku. Profesor Gabriel Tomicki, rozmiłowany w kulturze niemieckiej humanista, sprzecza się na zebraniu z prof. Dogiem-Leśniewskim, subtelnym znawcą kultury francuskiej. Tomicki, zafascynowany osiągnięciami ducha germańskiego, nie wierzy ani w wojnę, ani w barbarzyństwo Niemców. Jego niechęć do adwersarza wynika jednak także z przyczyn pozanaukowych. Gabriel w skrytości ducha zazdrości Dogowi sukcesów edytorskich i powodzenia u kobiet. Zaloguj się aby dodać recenzję.

1 0
img
Pogrzeb kartofla

Pogrzeb kartofla

Jest rok 1946. Stary rymarz wraca do swojej wioski z obozu koncentracyjnego w poszukiwaniu spokoju. Niestety mieszkańcy wioski z jakiegoś powodu nie są wobec niego przyjaźni... Zaloguj się aby dodać recenzję.

1 0
img
Orzeł i reszka

Orzeł i reszka

W historię Marcina Nowaka, więźnia politycznego, który zostaje agentem wywiadu, twórcy filmu wplatają wiele informacji o mechanizmach i programie działania zachodnich ośrodków dywersyjnych... Zaloguj się aby dodać recenzję.

8 0
img
Polonia Restituta

Polonia Restituta

Film opowiada o wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę - począwszy od utworzenia w Krakowie legionów przez Józefa Piłsudskiego w roku 1914, po dyskusje i decyzje Konferencji Pokojowej w Wersalu. Zaloguj się aby dodać recenzję.

8 0
img
Deborah

Deborah

Film jest swobodną ekranizacją powieści Marka Sołtysika. Akcja rozgrywa się tuż przed wybuchem i na początku drugiej wojny światowej w małym, galicyjskim miasteczku. Dotknięty twórczym kryzysem znany malarz, któy tam się zaszył, zakochuje się w pięknej, młodziutkiej Żydówce. Namiętny, niemal perwersyjny romans, zmienia się w szaloną miłość i nabiera prawdziwie tragicznego wymiaru po wybuchu wojny. Zaloguj się aby dodać recenzję.

1 0
img
Przemytnicy

Przemytnicy

Akcja filmu rozgrywa się w latach dwudziestych na południowo-wschodniej, karpackiej granicy Polski. Z więzienia wychodzi przemytnik Józef Trofida. Na wolności oczekuje już na niego kumpel z celi - Władek Piasecki. Po hucznym powitaniu, w jednej z knajp Józek zaznajamia się z panującą sytuacją. Okazuje się, że podczas swej nieobecności utracił dominującą pozycję w przemytniczym świecie na rzecz klanu Alińczuków: ojca i trzech synów - Zenka, Ambrożego i Alfreda. Tymczasem trwają przygotowania do zaręczyn siostry Józka, Feli z Alfredem Alińczukiem. Józek kategorycznie odmawia zgody na ten związek. Wkrótce wraz z niedoświadczonym Władkiem zakłada własną grupę przemytniczą. Dwie pierwsze wyprawy kończą się niepowodzeniem. Za trzecim razem Józek podejmuje ryzyko przemytu kokainy. Udana wyprawa wielokrotnie pomnaża jego majątek. Następna jednak - ujawniona przez Alińczuka - kończy się śmiercią Józka, którego Władek grzebie w leśnej mogile postanawiając ostatecznie rozprawić się z klanem Alińczuków... Scenariusz wykorzystuje wątki i postacie z powieści "Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy" Sergiusza Piaseckiego - popularnego autora utworów sensacyjnych i przygodowych lat trzydziestych, które były po wojnie książkami zakazanymi. Zaloguj się aby dodać recenzję.

7 0
img
Niedziela sprawiedliwości

Niedziela sprawiedliwości

Prokurator Deruga (Krzysztof Chamiec) po przeżyciu rodzinnego dramatu podejmuje pracę w małym miasteczku. Mimo, że jest niedziela, jego zastępca Kurek, domaga się, aby aresztowano natychmiastowo Markowskiego, dyrektora miejscowych zakładów. Kurek oświadcza, że w zakładach Markowskiego popełniono milionowe nadużycia. Deruga poznaje młodą dziewczynę, Magdę (Magdalena Zawadzka). Łączy ich rodząca się sympatia. Główny bohater nie wie, że Magda jest kochanką Markowskiego, którego prokurator nienawidzi i zabija. W poniedziałek rano Deruga przystępuje do pracy. Pierwszą osobą, którą będzie oskarżał, jest Magda. Zaloguj się aby dodać recenzję.

3 0
img
Alchemik

Alchemik

Film opowiada historię alchemika Sendiviusa który przybywa na zamek księcia Fryderyka wsród wielu podróżników , i pragnie przekonać księcia, iż posiadł tajemnicę uzyskiwania złota z innych metali.Nie zrażony groźbami ze strony księcia, przystępuje do próby zamiany metalu w złoto w obecności władcy i jego podwładnych. Sprytnym fortelem zaskarbia sobie łaski księcia i osiąga swój cel: wydobywa z lochów więzionego tam mistrza wiedzy tajemnej, Tomasza Setona. Sędziwy mistrz przed śmiercią wypowiada część formuły magicznej. Aby ją poznać w pełni Sendivius przemierza świat, a za nim szpieg księcia Von Rumpf.To dopiero poczatek niesamowitej historii która jest połączeniem baśni fantasy, filmu historycznego i typowej intrygi sensacyjnej. Fantastyczne i "kosmiczne" zakończenie gwarantuje że film na długo się zapamięta. Zaloguj się aby dodać recenzję.

7 0
img
Biały mazur

Biały mazur

Film biograficzny o życiu i działalności wybitnego rewolucjonisty, Ludwika Waryńskiego, w okresie I Proletariatu. Ludwik Waryński od lat studenckich działa w ruchu rewolucyjnym - w Petersburgu, Warszawie, Krakowie, gdzie przez półtora roku przebywa w więzieniu. W Genewie poznaje Annę, siostrę pisarza Wacława Sieroszewskiego, która rodzi mu syna. Po zamachu na cara Aleksandra II wraca w 1881 roku do Warszawy. Wraz z innymi tworzy partię "Proletariat". W sprawach partyjnych wyjeżdża do Szwajcarii. Anna chce doprowadzić do ślubu, choć zdaje sobie sprawę, że ich miłość juz dawno wygasła. W Warszawie Waryński działa wśród robotników. Przez przypadek i na skutek denuncjacji zostaje aresztowany. Na procesie skazano go na 16 lat katorgi. Władze carskie obiecały mu złagodzenie kary i zgodę na małżeństwo z ukochaną kobietą (Aleksandra Jentysówna) w zamian za podpisanie zeznania potępiającego akcje terrorystyczne. Waryński odrzucił te propozycje. Zmarł na skutek nieludzkich warunków więziennych w 1889 roku, w wieku 33 lat. Zaloguj się aby dodać recenzję.

13 0
img
Syzyfowe prace

Syzyfowe prace

Polska pod zaborami. Główny bohater, Marcin Borowicz (Łukasz Garlicki rozpoczyna swoją edukację w gimnazjum w Klerykowie. Tam spotyka się z rusyfikacją, której nieświadomie ulega. Z czasem Marcin zaczyna rozumieć, że popełnił błąd. Dostrzega to, że jest Polakiem, a nie Rosjaninem. Zaloguj się aby dodać recenzję.

11 0
img
Wahadełko

Wahadełko

Wahadełko to w żargonie lekarskim nazwa epilepsji. Jej atak można bowiem wywołać, wprawiając w wahadłowy ruch jakiś przedmiot przed oczami chorego. Główny bohater filmu Filipa Bajona, trzydziestokilkuletni Michał, większość czasu spędza w łóżku. Cierpi na padaczkę, depresję oraz inne schorzenia. I on także ma swoje prywatne "wahadełko". Czym ono jest? To jedno z pytań, które stawia widzowi reżyser. Zaloguj się aby dodać recenzję.

0 0
img
Dzieje grzechu

Dzieje grzechu

Niezwykły film. Ewa, dziewczyna ze zubożałej szlacheckiej rodziny ma romans z Łukaszem, sublokatorem któremu jej matka wynajmuje pokój. Łukasz jest żonaty i nie udaje mu się uzyskać rozwodu. Zostawia Ewę i wyjeżdża, ale Ewa wpada na jego ślad i podąża za nim. Łukasz zostaje ranny w pojedynku i tylko troskliwa opieka Ewy pozwala mu wrócić do zdrowia. Wynajmują pokój i próbują żyć razem. Łukasz wyjeżdża ponownie celem uzyskania rozwodu a Ewa rodzi dziecko, które pod wpływem szoku potem topi. Dowiaduje się bowiem że Łukasz uzyskawszy rozwód ożenił się z inną bogatą panną. Ewa wiąże się z kryminalistą, brutalem i oszustem Antonim Pochroniem, a szantażem zostaje wrobiona w morderstwo starego hrabiego Szczerbica. Ucieka do Polski i zostaje prostytutką. Finał jest dramatyczny ale doprowadza parę do ponownego zejścia się. Film plastycznie wysmakowany, z drobiazgowo odtworzonym klimatem epoki, scenografia przytłacza przepychem i bogactwem, a sama fabuła wzrusza ale i zaskakuje śmiałym erotyzmem, doskonałym aktorstwem i muzyką. Kontrowersyjny i dobry film... Zaloguj się aby dodać recenzję.

4 0
img
Ziemia obiecana

Ziemia obiecana

kapitalistycznej Łodzi końca XIX w. ukazany poprzez dzieje kariery trzech zaprzyjaźnionych przemysłowców Polaka, Żyda i Niemca, którzy za cenę rezygnacji z młodzieńczych ideałów i przejęcia bezwzględnych reguł walki o pieniądz zdobywają fortunę. Jest to nowa, skrócona o 20 minut, reżyserska wersja klasycznego już filmu z 1974 r. Zaloguj się aby dodać recenzję.

7 0
img

Zaloguj się aby dodać recenzję.

11 0
img

Podobnie jak w innych filmach Kolskiego, akcja rozgrywa się gdzieś pośród pól, łąk i lasów. Bohaterami są ludzie prości, ale niezwyczajni - karlica Janka; zbiegły z cyrku, gdzie wystawiano go na widok publiczny, potwór Morka; Kostucha rodem z obrazów Malczewskiego i wreszcie Lunda - człowiek grający na skrzypcach i kawałkach talerzy. Dzieło o miłości, życiu i śmierci, przesycone bogatą symboliką i kulturowymi odniesieniami. Zaloguj się aby dodać recenzję.

8 0